Suport Mai Bun Pentru Winfast Tv 2000 Rm

Pentru clientii ChrisTV PVR din Romania
Post Reply
maxim
Member
Posts: 3
https://ask.fm/kuchniewarszawa
Joined: 25 Apr 2005, 13:47

Post by maxim »

Problema mea este ca programul venit cu TV Cardul are probleme cu sunetul pe lista canalelor pana in hiperbanda >> mai ales cele romanesti cele mai uzitate *(sunt din Sibiu, pe reteaua RCS), iar Chris TV *(folosesc versiunea 4.30 Lite), spre lauda dvs. le capteaza bine pe cele pana in hiperbanda, dar cele din hiberbanda au sunetul praf. Baraie ingrozitor!!!

Eu am testat vreo 17 programe de receptie TV prin cablu si de departe al dvs. este cel mai capabil si mai profesionist realizat prin functiile ce le are. Ramane insa problema mea! Ce sa fac!

Nici nu mai adaug ca nu pot implementa suport remote control de pe situatia mea pentru Chris TV.

Acum, eu realizez ca vina imi apartine, fiindca eu am cumparat hardware-ul si m-am cam zgarcit la bani si auzisem eu o poveste ca Winfastul face minuni ... Ei, n-a fost sa fie.

Daca aveti insa pentru mine un patch sau un pluggin miraculos ... sa va ajute Dzeu si la mai mare.

Oricum Paste Fericit si felicitari pentru programul Chris TV.
maxim
Member
Posts: 3
Joined: 25 Apr 2005, 13:47

Post by maxim »

Multumesc. Am incercat solutia insa nu a dat prea multe rezultate. Am vizitat si magazinul de unde am cumparat TV cardul si vanzatorul mi-a spus ca stie de problema si ca mi-o va primi inapoi ... Spune ca Winfastul TV 2000 Expert nu reactioneaza asa ... dar diferenta este de peste un milion de lei, care cad bine, in acest sat european *(my country!).

Nu stiu ce o sa fac cu sunetul ... o sa astept versiunea urmatoare a programului dvs.

Multumesc din nou pentru raspuns.
maxim
Member
Posts: 3
Joined: 25 Apr 2005, 13:47

Post by maxim »

Problema rezolvata!!! Cineva mi-a spus cel putin in Sibiu, problema este in mare parte a furnizorului de semnal Cablu TV, fiindca nu respecta standardul de tara (instrumente invechite). Si cum instrumentele au probabil provenienta chinezeasca ... cum are de altfel - in zilele noastre - orice chestie care se introduce in priza electrica - sa setez pe softul venit cu Tunnerul urmatoarea tara: CHINA!!!

Nici acum nu mi-am revenit din surpriza de a vedea ca FUNCTIONEAZA!

Nu stiu in ce masura va va ajuta informatia mea pentru dezvoltarea viitoare a programului DVS (care imi place pentru ca are mai multe posibilitati de tunning decat softul original), insa m-am gandit sa ca e cazul sa luminam si pe altii.

Asadar, oameni buni, daca achizitionati urmatorul tv card > Winfast TV 2000 XP RM Edition << de la Leadtek si aveti probleme cu sunetul pe anumite programe, primul lucru pe care trebuie sa-l faceti este sa setati tara CHINA, inainte de scanarea canalelor.

Multumesc, toate cele bune.
Post Reply