Alte Probleme Cu Telecomanda

Pentru clientii ChrisTV PVR din Romania
Post Reply
iablo
Newbie
Posts: 1
https://ask.fm/kuchniewarszawa
Joined: 21 Sep 2005, 10:48

Post by iablo »

Salut. Am si eu o problema cu telecomanda.Tunneru meu este un Asus TV FM Card si rulez Chris Tv pe Windows XP. Telecomanda tunnerului are interfata pe USB.Am Girderu instalat si mi-am configurat-o cum am vrut eu,dar problema este ca unele butoane de pe telecomanda au deja niste functii pe care le executa si cu Girderu inchis in Windows pur si simplu.Ex: Butonul "Close" de pe telecomanda imi inchide orice aplicatie care este selectata,butoanele "+" si "-" pt volum cresc sau scad volumul direct din master volume.Si in Chris Tv butonul cu care ar trebui sa dau Chanel Up imi face full screen,butonul de "Play" de pe telecomanda imi deschide Channel list,si mai multe.Repet,butoanele mentionate fac aceste functii si fara girder deci nu este o greseala de programare a girderului din partea mea.

Daca pun alta actiune din Girder pe aceste butoane la apasarea lor imi face 2 functii,cea pusa de mine si cea pe care o facea oricum,si imi neutralizeaza multe butoane de pe telecomanda care nu le pot folosii.

Daca a avut cineva problema asta sau daca ma poate ajuta cum sa scap de ea psl h3lp.
Post Reply