Nu Am Sunet

Pentru clientii ChrisTV PVR din Romania
Post Reply
Majesty
Member
Posts: 4
https://ask.fm/kuchniewarszawa
Joined: 12 Dec 2005, 20:00

Post by Majesty »

Ce sa mai fac ca nu reusesc sa am sunet la tvtuner am incercat cu cablu tv si cu antena satelit care este pozitionata pe Germania si tot nu am.La unele programe am sonor dar cu sunet de fond.Nu stiu ce sa mai fac ! Ajutati-ma deja am obosit !
Cineva mi-a spus ca trebuie sa il trag in banda!?!
Multumesc
Your Majesty.
User avatar
Chris
ChrisPC Support Team
Posts: 4955
Joined: 01 Sep 2003, 18:31
Location: ChrisPC HQ
Contact:

Post by Chris »

Majesty
Member
Posts: 4
Joined: 12 Dec 2005, 20:00

Post by Majesty »

Mersi ,dar nu sunt de nici un folos setarile tale de fapt nu prea mi-ai dat nici un raspuns relevant pentru ca eu stiam de aceste setari .Daca stii ceva mai mult da-mi de stire.Deci daca stie cineva sa imi dea un raspuns coerent nu exemple sunt satul de ele.eu am un TVtuner Hauppeuge WinTV 878/9 WDM si il folosesc pentru a viziona de pe satelit bine inteles este legat de un RECIVER ANALOGIC !


Va multumesc pentru intelegere

Your Majesty.
Your Majesty.
Alik
Member
Posts: 4
Joined: 27 Nov 2004, 13:30

Post by Alik »

Majesty @ Dec 13 2005, 20:03 wrote: Mersi ,dar nu sunt de nici un folos setarile tale de fapt nu prea mi-ai dat nici un raspuns relevant pentru ca eu stiam de aceste setari .Daca stii ceva mai mult da-mi de stire.Deci daca stie cineva sa imi dea un raspuns coerent nu exemple sunt satul de ele.eu am un TVtuner Hauppeuge WinTV 878/9 WDM si il folosesc pentru a viziona de pe satelit bine inteles este legat de un RECIVER ANALOGIC !


Va multumesc pentru intelegere

Your Majesty.
Eu am un pinncale shi am avut aceeashi problema. Am rezolvat-o in felul urmator:
1. am instalat driverul shi programul original al tv-tunerului (in cazul meu PCTV Vision)
2. am deschis progr. tv-tunerul shi am scanat programele discponibile (daca se aude sunet acolo tre sa fie shi in chris-tv program, altfel nu)
3. am salvat totul (nu e nevoie de o scanare completa, 2-3 progr e destul)
4. scanezi din nou de data asta cu Chris-tv
5. n-am mai facut nemeka ca mergea totul
daca merge pui o bere :)
Post Reply