Probleme Cu Un Tuner Asus

Pentru clientii ChrisTV PVR din Romania
Post Reply
shm3ny_laur3ntzyu
Newbie
Posts: 1
https://ask.fm/kuchniewarszawa
Joined: 05 Feb 2007, 22:12

Post by shm3ny_laur3ntzyu »

Am o un tuner de la asus ASUS TV FM CARD sincer nu jtiu ce vers k nu prea mam prins cum e treba ,si am ceva probleme cu el folosind acest soft (chris tv) si nu numai (inclusiv folosin softul cu care lam luat adik acle home theatre de la intervideo sau ceva de genul acesta) : in primul rand setand normal k tara -Romania , nu azm sunet la nici un program ( cand lam luat mi sa spus park tin minte sa aleg k tara - Malaesia), apropo am cablu de la rds si sunt din bucuresti; si cea de-a doua problema nu reusesc sa prind HBO-ul desi pe televizor il prind, am reusit sal prind si pe calculator dar folosin un alt sistem de operare (Knoppix-bazat linux) , dak ma poate ajuta cioneva pls astept sugestii cat mai repede :)
galaad2
Member
Posts: 18
Joined: 03 Apr 2004, 12:33
Location: Romania

Post by galaad2 »

aici in Constanta, hbo-ul la rds/rcs foloseste o frecventa 'ciudata'. Desi cam toate canalele tv sunt pe frecvente gen xxx,25 MHz, hbo-ul este pe 239,00 MHz. daca setez christv pe 239,25 incepe sa se vada urat imaginea.

Foloseste manual/fine tune sau introdu frecventa manual la configurarea canalului.
Post Reply