Probleme Cu Sunetul

Pentru clientii ChrisTV PVR din Romania
Post Reply
danu_s
Member
Posts: 3
https://ask.fm/kuchniewarszawa
Joined: 18 Mar 2007, 16:54

Post by danu_s »

Am un tv tuner Assus My Cinema-P7131...problema e ca nu am sunet pe unele programe...ultimele mai exact....am incercat solutiile date anterior(driver settings--advadnced settings--use alternative channel frequency setting si/sau force country according to the TV video channel standard)..tot ce obtin e sa am sunet pe o parte de programe sau pe cealalta parte de programe....folosesc Chris TV 4.60
Va rog,este vreo solutie care sa ma scuteasca sa schimb mereu setarile,in functie de ce programe vreau sa vad?????
galaad2
Member
Posts: 18
Joined: 03 Apr 2004, 12:33
Location: Romania

Post by galaad2 »

Asta este ??

ASUS Cinema P7131 (90-YC05A01-UAYZ) Video Capture
Technical Features
Supported Digital Video Standards MPEG-1 • DV • MPEG-2

Hardware Codec MPEG-1 Hardware Encoder • MPEG-2 Hardware Encoder • MPEG-1 Hardware Decoder • MPEG-2 Hardware Decoder




si 2) Chris TV v4.60 care il folosesti tu este cam vechi.

4.60 ( 18 August 2005 )
- versiunea ta

4.70 ( 19 September 2005 )
Improved detection of TV Cards with MPEG2 Hardware Encoder.

4.80 ( 8 December 2005 )
Added the option to fix sound quality for some TV cards with MPEG Hardware encoder


4.90 ( 9 March 2006 )
Improved and optimized force country change according to video standard feature.


4.95 ( 12 July 2006 )

4.99 ( 12 October 2006 )
# Fixed sound volume setting issue when using DirectX audio interface for some TV cards.
# Fixed no sound problems while using TimeShift for some software encoding TV cards.

5.00 ( 9 March 2007 )
-cea mai noua versiune in acest moment, cam are unele mici probleme, care cred ca sunt insa normale pentru o versiune cu doi de zero :)


concluzia este: incearca cu ultima versiune si vezi daca se mai comporta la fel. este posibil ca problema sa fi fost corectata deja in versiuni mai noi decat a ta.
danu_s
Member
Posts: 3
Joined: 18 Mar 2007, 16:54

Post by danu_s »

mersi ptr sfat......deocamdata am doar chris tv versiunea 4.60..:(am incercat cu trialurile 4.8,4.9 si am intalnit aceeasi problema.....e destul de sucit si tunerul meu....imi pare rau ca nu am optat ptr un leadteck....asta e..
Post Reply